Schema 2021

För att läsa mer om varje film, klicka på bilden bredvid filmens titel eller se hela programmet här

29 oktober : Dag 1
17:00 - 18:00

Dread Beat and Blood

  • Dread Beat And Blood  
  • Bagarmossens Folkets Hus

17:30 - 19:30

Martha & Niki

  • Martha & Niki  
  • Skarpnäcks Kulturhus

18:00 - 19:20

Julia & Jag

  • Julia & Jag  
  • Biografen Reflexen

19:00 - 21:00

The French Dispatch

  • The French Dispatch  
  • Bagarmossens Folkets Hus

19:45 - 22:05

The Sparks Brothers

  • The Sparks Brothers  
  • Biografen Reflexen

20:00 - 21:45

Ninjababy

  • Ninjababy  
  • Skarpnäcks Kulturhus

30 oktober : Dag 2
12:30 - 13:13

Lilla Spöket Laban - Spökdags

  • Lilla Spöket Laban – Spökdags  
  • Skarpnäcks Kulturhus

13:00 - 14:30

Alla utlänningar har fördragna gardiner

  • Alla utlänningar har fördragna gardiner  
  • Biografen Reflexen

14:30 - 17:00

Tigrar

  • Tigrar  
  • Skarpnäcks Kulturhus

15:30 - 17:00

Världens vackraste pojke

  • Världens vackraste pojke  
  • Biografen Reflexen

17:30 - 19:15

From The Wild Sea

  • From The Wild Sea  
  • Bagarmossens Folkets Hus

18:30 - 20:30

All the Streets are Silent

  • All the Streets are Silent  
  • Skarpnäcks Kulturhus

20:30 - 22:30

Rebel Dykes

  • Rebel Dykes  
  • Bagarmossens Folkets Hus

31 oktober : Dag 3
12:30 - 14:00

Kids Cup

  • Kids Cup  
  • Skarpnäcks Kulturhus

13:00 - 13:35

Blod och tårar – ett läbbigt filmpaket

  • Blod och tårar – ett läbbigt filmpaket  
  • Biografen Reflexen

14:00 - 15:50

Eatnameamet - Our Silent Struggle

  • Eatnameamet – Our Silent Struggle  
  • Bagarmossens Folkets Hus

14:15 - 16:05

Ron rör om

  • Ron rör om  
  • Biografen Reflexen

15:30 - 17:30

Nya svenska DIY-filmvågen

  • Nya svenska DIY-filmvågen  
  • Skarpnäcks Kulturhus

16:00 - 17:45

The Monopoly of Violence

  • The Monopoly of Violence  
  • Bagarmossens Folkets Hus

17:00 - 18:45

The Gogos

  • The Gogos  
  • Biografen Reflexen

18:30 - 21:30

CODA

  • CODA  
  • Bagarmossens Folkets Hus

18:30 - 20:30

Beasts of the southern wild

  • Beasts of the southern wild  
  • Skarpnäcks Kulturhus

19:30 - 21:10

Himmel över Libanon

  • Himmel över Libanon  
  • Biografen Reflexen